"Siyasi taraf olan sanatçılarımızın durumu bizi çok çok üzmüştür"

rize haber
rize haber

rize haber
rize haber

18 Haziran 2019 Salı

Rize'li kadının isyanı:Bu ülkede kadın olmak suç mu?

"Siyasi taraf olan sanatçılarımızın durumu bizi çok çok üzmüştür"

26 Mayıs 2019 Pazar 12:19
Bu haber 782 kez okundu

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda sanatçı ve sporcular ile buluştuğu iftar programında konuştu.

Erdoğan, 31 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu'na destek olan sanatçılara yüklendi.

Erdoğan, "Daima yanınızda yer alacağımı bilmenizi istiyorum. Önünü arkasını bilmeden siyasi taraf olan sporcu, sanatçılarımızın durumu bizi çok çok üzmüştür ve üzüyor. Türkiye'nin iftihar verici eserlerinin açılışında hazır bulunmak başkadır, günlük siyasi polemiklerde taraf olmak başkadır. Sanatçı ve sporcunun siyaset yapma hakkı elbette var" diye konuştu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Sanatçı sanatıyla sporcu sporuyla konuşur,buradan hasıl olan itibarı da ülkesi ve milleti için kullanır. Önünü arkasını tam olarak bilmeden siyasi tartışmalara taraf olan sanatçı ve sporcularımızın durumu, bizi çok çok üzmüştür ve üzüyor. Fevkalade bir durum olmazsa 2021 yılında Taksim'deki eski adıyla AKM'yi inşallah opera binası olarak yetiştirmiş olacağız.

"Daima yanınızda yer alacağımı bilmenizi istiyorum. Önünü arkasını bilmeden siyasi taraf olan sporcu, sanatçılarımızın durumu bizi çok çok üzmüştür ve üzüyor. Türkiye'nin iftihar edeceği eserlerin açılışında bulunmak başkadır, günlük siyasi polemiklerde taraf olmak bambaşkadır. Sanatçı ve sporcunun siyaset yapma hakkı elbette var. Bir siyasi partiye üye olmak suretiyle siyasetçi kimliği ile bu faaliyetleri yürütülebilir. Sadece sanatçı ve sporcu kişilikleriyle bu faaliyetlerde bulunanlar kendilerini yıpratır ve toplumda büyük yaralar açar.

Biz Allah ömür ve imkan verdiği müddetçe kültürü, sanat, sporu destekleyip teşvik etmeye devam edeceğiz.

Şu anda bu salonun içerisinde bildiğiniz gibi burası Dolmabahçe Sarayı'nın muayede salonu. bu salonda inşasından bu yana sadece uluslararası toplantıların imza merasimleri, imza törenleri yapılmıştır. Her zaman toplanılan bir salon değil. Onun için adı muayede salonu.

Şimdi de bizler, bu ramazan ayının böyle anlamlı bir gecesinde siz sporcu ve sanatçı dostlarımızla bir araya gelip tarihten devraldığımız bu mirasın kubbesi altında toplanalım istedik.

Dünyanın en kadim medeniyetini yeniden yükseltmeki yeniden cazibe merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Sanat ve spor anlayışı olmayan bir medeniyet eksik kalır. Sizlerin bıraktığı eserler için teşekkür ediyorum. Yürüttüğünüz çalışmalarda sizlere başarılar diliyorum.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV