RTEÜ DEN ÖNEMLİ BİR PROTOKOL
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

RTEÜ DEN ÖNEMLİ BİR PROTOKOL

RİZE'DE ÖNEMLİ BİR PROTOKOLE İMZA ATTILAR

18 Haziran 2020 Perşembe 14:26
Bu haber 2475 kez okundu
RTEÜ DEN ÖNEMLİ BİR PROTOKOL
 RTE Üniversitesi  ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

Kuzeytvnet-

RTE Üniversitesi  ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar  12. Bölge Müdürlüğü arasında Rize İlinin Flora(Damarlı Bitkiler), Fauna (Kuşlar, Memeliler, Çift Yaşarlar, Sürüngenler, İç Su Balıkları) ve Habitat/Ekosistem İzleme işine ilişkin protokol imzalandı.


Protokol, Rektör  Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN ile Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Ahmet USTA tarafından imzalandı.


Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ali BİLGİN ve Rize Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Miktat ÖZYANIK da katıldı.


İmza töreninde bir konuşma yapan Rektör Karaman  protokolün Üniversitemize ve ilimize hayırlı olmasını diledi.


Protokol ile Rize İlinin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi kapsamında hazırlanan sonuç raporundaki izleme planlarına göre, damarlı bitkiler ve omurgalı yaban hayvanları (kuşlar, memeliler, sürüngenler, çift yaşarlar ve iç su balıkları) tür/popülasyon düzeyinde, özellikli alanları ise habitat/ekosistem düzeyinde izlenmesi amaçlanıyor.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV