Kaçkar yolu şenliği başlıyor
22 Kasım 2019 Cuma

Rizeli Delal :Gökçek beni bitirdi!!!

Kaçkar yolu şenliği başlıyor

04 Temmuz 2019 Perşembe 08:37
Bu haber 818 kez okundu
  Kaçkar yolu şenliği başlıyor
 

Kaçkar yolu şenliği başlıyor

Rize İl Genel Meclisi Başkanlığı ve Turizm Bakanlığı destekleriyle Hemşin Belediyesi himayesinde bu yıl ikincisi düzenlenecek Kaçkar Yolu Şenliği 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü başlıyor.

Pazar ilçesinden başlayıp Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerini kapsayan şenliğe ilgili İlçe Kaymakamlıkları ve Belediyeleri de tam destek veriyor.

kackar4-010.jpg

Proje yazarı ve Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Emin Kanbur koordinatörlüğünde yapılacak şenliğe ulusal boyutta seçkin 150 aktivist davetli olarak katılacak. Şenliğin bu yılki hedefi, Hemşin ilçesinin bin yıllık kültürü ve doğal tarihi dokusunun tanıtımı yapılarak, dikkatleri Hemşin vadisine çekmek olacak.

Projenin destekçilerinden olan İl Genel Meclisi Başkanlığı adına Meclis Başkanı İbrahim Türüt, bir açıklama yaparak şenliğin Pazar, Hemşin ve Çamlıhemşin ilçelerinin kültürel zenginliğinin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

ackar2.jpg

Başkan Türüt, Rize’nin doğal zenginliğinin yanında muhteşem bir tarihi dokuya ve kültürel zenginliğe sahip olduğunu ifade ederek “Bu projeyle Pazar kız kulesi, Pazar dört gözlü köprü, Cıha kalesi, Hemşin merkez, Üsküt Dağı Transı, Zilkale, Kaleyi Bala ya ve Kaçkarlara ulaşan tarihi rotada farklı etkinliklerle ulaşım sağlanarak muhteşem doğal güzelliklerin yanında binlerce yılın yol hikâyesi 5 günlük yürüyüşlerle yeniden yaşatılacak” dedi.

kackar1-015.jpg

İl Genel Meclisi olarak, il genelinde turizmin geleceği ve çeşitlendirilmesi açısından turizmle ilgili birçok projede olduğu gibi Kaçkar Yolu şenliğine de büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Türüt “Ar-Ge ve Turizm komisyonlarımızın başkan ve üyeleri bu anlamda önemli mesai harcadılar. Verilen emekler sonucunda da bu güzel çalışma ortaya çıktı. Komisyon Başkan ve Üyelerimiz başta olmak üzere emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: pazar53

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV