işçilere "itler" diyen Akit yazarının eşi kriz dinlemedi

rize haber
rize haber

rize haber
rize haber

24 Haziran 2019 Pazartesi

Rize'li kadının isyanı:Bu ülkede kadın olmak suç mu?

işçilere "itler" diyen Akit yazarının eşi kriz dinlemedi

27 Eylül 2018 Perşembe 10:53
Bu haber 938 kez okundu
 işçilere

 Türkiye’de vatandaşlar ekonomik krizle boğuşuyor. Tanınmış şirketler birbiri ardında konkordato ilan ederek borçlarını çeviremeyeceklerini duyuruyor.

Fakat sokağa uğrayan kriz devlete bir türlü uğramıyor. Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, üniversiteye iki senedir on binlerce lira vererek mobilya almayı sürdürüyor.

İlk alımı geçen sene yapan Gür, 21 kalemlik mobilya alımı için 161 bin lira ödediği ortaya çıktı. Rektör Gür, bir sene sonra bir mobilya alım ihalesine daha çıktı.

İkinci ihalede ilk ihaleye göre daha az mobilya alınsa da her kalem mal alımı için daha fazla para verilmesi dikkat çekti. İhale sonucunda Gaziantep Üniversitesi’nin kasasından 7 kalem mal için 152 bin lira ödedi.

Aslında Türkiye Rektör Ali Gür’ün ismini yakından tanıyor. Gür, Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ın eşi. Mehtap Yılmaz ise son olarak Üçüncü Havalimanında insani koşullarda çalıştırılmayan işçilerin isyanına karşı verdiği tepkiyle gündeme gelmişti.

Yılmaz Akit’te yazdığı yazısında, “Bu işte bir tezeklik arayacaksın! Şayet bu itler, bitlendik falan diyorsa da üzerlerine biber gazı sıkıp, içlerindeki şeytanı çıkartacaksın!” ifadelerini kullanmıştı.

İşte o ihale kayıtları:

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV