17 Aralık 2018 Pazartesi

Hikmet Ayar ne biliyorsa açıklasın!!!

İlahiyat profesörü İslamcı yazar Öztürk bu kez İlahiyat camiasını bombaladı

05 Aralık 2018 Çarşamba 21:33
Bu haber 285 kez okundu
İlahiyat profesörü İslamcı yazar Öztürk bu kez İlahiyat camiasını bombaladı

 

AKP içindeki muhalif kanada yakın Karar gazetesi yazarı Mustafa Öztürk, bu kez İlahiyat camiasını bombaladı.

Katıldığı konferanslarda muhafazakar camiaya dönük eleştiriler yönelten, “Türkiye Cumhuriyeti cemaat cenneti olmaktan kurtarılmalı” sözü nedeniyle tarikatların ve cemaatlerin hedefi haline gelen, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve AKP içindeki muhalif kanada yakın Karar gazetesi yazarı Mustafa Öztürk, bu kez İlahiyat camiasını bombaladı.

“Akdeniz Akademi Topluluğu”nun organize ettiği “Kur'an'ı Anlama ve Yorumlamanın Dünü-Bügünü” konulu konferansında geçen hafta konuşan Mustafa Öztürk, “Bu Türkiye 100 küsur İlahiyat Fakültesi açmasına rağmen Elmalı’nın (Elmalılı Hamdi Yazır kastederek) gösterdiği ilmi hassasiyete yaraşır, bir tek tefsir eseri vermedi” dedi. İlahiyat’ta akademik kariyer yapanların amacının dekan, rektör ya da siyasete girmek olduğunu söyleyen Mustafa Öztürk, "İlahiyat camiasından hiçbir şey çıkmaz. Çok kirli bir camia" dedi.

İlahiyatta kendisi hakkında konuşanlara sert sözlerle yüklenen Mustafa Öztürk, “Dedikodu yapıyorlar. Trol Müslümanlığı. Trol Müslümanlığı üzerine tez yazılması lâzım" şeklinde konuştu. İlahiyatçılarla ilgili eleştirilerine devam eden Öztürk, “Ahlaksızlar. Karakter ve ahlâkın olmadığı yerde iman falan olmaz" ifadelerini kullandı.

Mustafa Öztürk’ün konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

NOT: Elmalılı Hamdi Yazır'a Kuran-ı Kerim'in Türkçe tercümesini, Mustafa Kemal Atatürk yaptırmıştı.

468x60 -->

    Yorumlar

300x250, oluşturulma 19.10.2010 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV