24 Şubat 2019 Pazar

Bekaroğlu’ndan Soylu’ya: Allah belanı versin

Ferhat Tunç'tan savaş karşıtı klip

09 Şubat 2018 Cuma 08:56
Bu haber 935 kez okundu
Ferhat Tunç'tan savaş karşıtı klip

 Ferhat Tunç 'Söz Bitti' adlı şiiri yeniden yorumlayarak klibe dönüştürdü. 'Vicdanlara seslenmek istedim' diyen Tunç, savaş politikalarına 'hayır' demeye çağırdı.

 TSK'nin Afrin'e dönük askeri harekatına tepkiler gelmeye devam ediyor. Sanatçı kimliğini insani duyarlılıklarından ayırmayan ve bunun için yargılanmaya devam eden Ferhat Tunç, savaşa karşı da sessiz kalmadı. 

 

Sanatçı Ferhat Tunç, Ahmet Can Akyol’un sözlerini yazdığı 'Söz Bitti' adlı şiiri yeniden yorumlayarak klibe dönüştürdü. Suriye’de yaşanan iç savaş görüntülerinden oluşturulan klibin yönetmenliğini Sercan Güntaş yaptı. Klip, savaşın nasıl bir yıkıma yol  açtığını bir kez daha gözler önüne seriyor. 

 

'SAVAŞ UÇURUMDAN AŞAĞI FIRLATIYOR!'

 

Tunç, klibiyle 'vicdanlara seslenmek' istediğine dikkat çekerek, "Dünyadaki bütün savaşlar, ardından felaket ve yıkım bırakmış; insanlığın bütün değerlerini, kazanımlarını toprağa gömmüştür. Çocukların gülüşleri, annelerin yürekleri, duaları; babaların çaresizliği ve gençlerin bedenleri adeta uçurumdan aşağı fırlatılmıştır. En önemlisi de insanlığı ve yetim bırakmıştır" dedi.

Sanatçı Ferhat Tunç, 'büyük felaket' olarak tanımladığı savaşa karşı şu çağrıda bulundu: "Korkularınızı tükürün, diyerek insanları korku ve yalan üzerinden yürütülen savaş politikalarına 'hayır' demeye çağırıyorum. Suriye’de asıl tehdidin IŞİD olduğu gerçeğini unutup Kürtlerin kazanımlarını, yaşam alanlarını hedefleyen bir savaş başlatmak, kabul edilemezdir. Bu tehlikeli gidişata 'dur' diyecek güçlü bir duyarlılığa, akla ve vicdana ihtiyaç olduğunu düşünüyorum."

 

 

468x60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV