Ensar Vafkı yine okullarda

rize haber
rize haber

rize haber
rize haber

19 Haziran 2019 Çarşamba

Rize'li kadının isyanı:Bu ülkede kadın olmak suç mu?

Ensar Vafkı yine okullarda

04 Ekim 2018 Perşembe 12:59
Bu haber 697 kez okundu
Ensar Vafkı yine okullarda

 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ensar Vakfı arasındaki protokol sona ermesine karşın Ensar Vakfı Kartal Anadolu Lisesi'nde aşure dağıttı.

Cumhuriyet'ten Deniz Işık'ın haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında 24 Temmuz 2017 tarihinde “T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile Ensar Vakfı Arasında Çeşitli Eğitim, Seminer ve Sosyal Etkinlikler Düzenlenmesine Dair İşbirliği Protokolü” isimli bir protokol imzalanmıştı. 

Ensar Vakfı’na, “Örgün ve yaygın eğitime dahil olan tüm öğrencilere, kursiyerlere, eğiticilere ve öğretmenlere yönelik sosyal, sanatsal, kültürel, sportif, bilimsel, teknolojik etkinlikler ile ilgili seminerler düzenlemek; proje çalışmaları, yarışmalar ile mesleki ve teknik kurslar düzenleme yetkisi verilmekte, bu etkinliklerin kurumlarda ya da kurum dışı vakfın belirleyeceği mekan ve yerlerde, vakfın belirleyeceği materyallerle ve vakıf personeli olan eğiticiler eliyle yapılmasına olanak sağlanıyordu.

Danıştay 8. Dairesi, Ensar Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolün iptali için Eğitim Sen tarafından açılan davada yürütmenin durdurulmasına karar verdi. 

PROTOKOL İPTAL EDİLMESİNE RAĞMEN AŞURE DAĞITILDI Ensar Vakfı 28 Eylül 2018'de protokolün sona ermesine karşın Kartal Anadolu Lisesi'nde  aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Dağıtım okulun Facebook hesabından paylaşıldı.  Fotoğraflarda okul müdürü Ömer Pekşen'in de aşure standının başında olduğu görüldü.  Gelen tepkiler ardından okul Facebook paylaşımını sildi.

Aşure etkinliğinin fotoğraflarının Ensar Vakfı Kartal Şubesi Facebook hesabından da yayınlandığı görüldü. Konuya ilişkin Kartal Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Pekşen sorularımızı yanıtlamayı reddetti.

Aşure dağıtımı Ensar Vakfı'nın Facebook hesabından da paylaşıldı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV