Cahit Berkay sahnede neden ağladı
22 Ağustos 2019 Perşembe

Dilipak “özeleştiri” deyip bombaladı: Bizim yamyamlar milletin paralarını çalıp kapitalist gavura emanet ederler

Cahit Berkay sahnede neden ağladı

27 Nisan 2019 Cumartesi 12:55
Bu haber 945 kez okundu
Cahit Berkay sahnede neden ağladı
 Kamuoyunun ve ODTÜ öğrencilerinin gösterdiği yoğun tepki sonrası düzenlenen 33. ODTÜ Bahar şenliklerinin ikinci gününde Devrim Yürüyüşü gerçekleştirilerek, şenliklere ev sahipliği yapan Devrim Stadyumu'nun çimlerine “Devrim”yazıldı. Şenlik kapsamında konser veren Moğollar grubundan usta sanatçı Cahit Berkay konser sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Kaybedilen devrimcilerin anılmasından sonrasında başlayan yürüyüşte “Gençlik gelecek, gelecek sosyalizm”, “Verşan Kök ODTÜ’ye rektör olamaz “, “Yaşasın devrim ve sosyalizm” “ODTÜ yürüyor, mücadele sürüyor” sloganlar atıldı. 

Nazım şiirleriyle sahnede yer alan sanatçı Orhan Aydın, "Eşit özgür parasız bilimsel bir eğitim için, sömürünün olmadığı bir yaşam için,  özgür düşüncenin, sanatçının gazetecinin değer verildiği, çocukların ölmediği bir ülke için" stadyumu dolduran binlerce insanı mücadeleye çağırdı.

ODTÜ öğrencileri stadyuma "Devrim" yazılışının 51. yılında bir kere daha devrimi ve sosyalizmi vurgularken bu yürüyüşün tarihsel önemine dikkat çekti. Bahar şenliği Grub Abdal, Moğallar ve Ezginin Günlüğü konserleriyle devam etti.

Moğollar konserinin bir bölümünde gençleri, "Gari de gari" şarkısı sırasında ve festival boyunca süren coşkusu karşısında duygusal anlar yaşayan Cahit Berkay gözyaşlarını tutamadı.

İşte o anlar:

İşte o fotoğraflar:

Odatv.com

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV