Suriye ordusu Serakib'e girdi
03 Nisan 2020 Cuma

Rize’nin bugüne gelişin sorumluları kim, kimler?

Suriye ordusu Serakib'e girdi

06 Şubat 2020 Perşembe 12:54
Bu haber 2718 kez okundu
Suriye ordusu Serakib'e girdi
 Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Suriye ordusunun İdlib’de kritik önem taşıyan ve Türkiye’nin gözlem noktalarının bulunduğu Serakib kasabasına girdiğini duyurdu.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), İdlib’e yönelik askeri operasyonlarını sürdüren Suriye ordusunun İdlib’de kritik önem taşıyan cihatçıların kontrolündeki Serakib kasabasına girdiğini belirtti.

Reuters’a konuşan görgü tanıkları da hükümet güçlerinin Heyet Tahrir El Şam’ın kontrolündeki Serakib merkezine girdiğini söyledi.

Kent içerisine topçu atışlarıyla yoğun bombardıman yaptığını aktaran SOHR, kentin Suriye güçlerince üç taraftan ablukaya alındığını ve kent çevresinde şiddetli çatışmaların yaşandığını belirtti.

Suriye güçleri, gün içerisinde Serakib çevresindeki Islamin, Resafe, Ebu Xeşe ve Til Tokan köylerinde kontrolü sağladı. Til Tokan köyünde Türkiye’nin gözlem noktası bulunuyor.

Öte yandan rejim güçler, İdlib’in doğu kırsalından Halep kent sınırlarına girdi ve Zimar, Osmaniya Mezin, Cizraya köylerinde de kontrolü sağladı.

İdlib kent merkezinin 15 kilometre doğusunda bulunan Serakib, stratejik önemdeki M4 ile M5 karayollarının kavşak noktasında bulunuyor. Kasabanın yakınlarında TSK’ya ait gözlem noktaları da yer alıyor. Türkiye bu bölgede 8 kayıp vermişti. (HABER MERKEZİ/MA) 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV