Gürcistan'ta koronavirüs nedeniyle mahsur kalan 10 işçi yardım istedi
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Gürcistan'ta koronavirüs nedeniyle mahsur kalan 10 işçi yardım istedi

Gürcistan'ın Tiflis kentine çalışmaya giden ancak salgın nedeniyle geri dönemeyen !

04 Nisan 2020 Cumartesi 19:50
Bu haber 1795 kez okundu
Gürcistan'ta koronavirüs nedeniyle mahsur kalan 10 işçi yardım istedi
 

Gürcistan'ın Tiflis kentine çalışmaya giden ancak salgın nedeniyle geri dönemeyen 10 işçi, yakınlarına gönderdikleri mesajla yardım talep etti.

Kars'ın Arpaçay ilçesinden Gürcistan'ın Tiflis kentine çalışmaya giden ancak koronavirüs salgını nedeniyle geri dönemeyen 10 işçi, yakınlarına gönderdikleri mesajla yardım istedi.

Arpaçay ilçesi ve bağlı köylerde yaşayan 10 işçi, yaklaşık 3 ay önce inşaatlarda çalışmak için Tiflis'in Ortachala bölgesine gitti. Kamil Aydemir, Ali Asker Tazegül, Onur Aydemir, Y. Doğukan Aydemir, Eyüp Aydemir, Osman Aydemir, Erkan Gezen, Fesi Eser, Oran Bal ve Sedat Bal adlı arkadaşlar, koronavirüs salgını nedeniyle Ortachala'da mahsur kaldı.

Gürcistan hükümetinin uyguladığı karantina tedbirleri kapsamında yaklaşık 20 gün önce bir pansiyona yerleşen 10 işçi, Aktaş Sınır Kapısı kapatıldığı için Türkiye'ye dönemiyor. Paraları da tükenmek üzere olan işçiler, cep telefonuyla çektikleri görüntülerini WhatsApp aracılığıyla Arpaçay'daki yakınlarına göndererek yardım istedi. Grup adına konuşan Kemal Aydemir, pansiyonda mahsur kaldıklarını, yaptıkları iş karşısında paralarını da alamadıklarını anlattı. Aydemir, yetkililere seslenerek, bir an evvel bulundukları yerden kurtarılmayı beklediklerini söyledi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV