Ne oldu şu AK LGBT'lere
21 Kasım 2019 Perşembe

Rizeli Delal :Gökçek beni bitirdi!!!

Ne oldu şu AK LGBT'lere

01 Temmuz 2019 Pazartesi 14:28
Bu haber 2268 kez okundu
Ne oldu şu AK LGBT'lere
 İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın bu yıl 27.'si düzenlendi. İstiklal Caddesi'nde 17. Onur Yürüyüşü yapılmak istense de polisin, Taksim’i TOMA ve barikatlarla abluka altına alması nedeniyle sadece basın açıklaması gerçekleşti.

CHP’li belediyeler de sosyal medya hesaplarından mesajlar paylaşarak  LGBTİ+ Onur Haftası’na destek verdi.

CHP’li belediyelerin sosyal medya paylaşımlarına AKP'li belediyeler karşılık verdi. AKP’li belediyelerin LGBTİ+ bireylere karşı çıkması ve LGBTİ+ Onur Haftası’na tepki göstermesi dikkat çekti.

İşte o mesajlardan bazıları:

ERDOĞAN'IN KIZININ DERNEĞİNDEN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın başkan yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ise, sosyal medyada Onur Haftası ile ilgili paylaşımlara ilişkin, "Eşcinsellik övgüsü, varoluş gerçekliği dışındaki sapkın yönelimlerin meşrulaştırılması demektir. Dolayısıyla söz konusu paylaşımlar, neslin devamına, toplumun inanç ve değerlerine saldırmaktadır" açıklamasında bulundu.

İşte o mesaj:

MADAM MARİKA BİNALİ YILDIRIM İÇİN ŞARKI SÖYLEMİŞTİ

İstanbul seçimlerinde LGBTİ+ bireyler AKP’nin adayı Binali Yıldırım için AKP standında şarkı söyleyerek oy istemişti.

İngilizce öğretmeni iken meslekten atılan ve sık sık gündeme gelen Madam Marika, eline mikrofonu alıp şarkı söyleyerek Binali Yıldırım’a ve AKP’ye oy isterken eşcinsel bir arkadaşı da dans ederek eşlik etmişti.

İşte o görüntüler:

AKP taraından LGBTİ+ bireylerin hedef alınması, 2002 yılında Abbas Güçlü’nün “Genç Bakış” programına konuk olan dönemin Başbakanı Erdoğan’ın açıklamasını akıllara getirdi.

Erdoğan, Ahmet Altın Işık isimli öğrencinin “Eşcinsellere haklar tanınmalı mı tanınmamalı mı?” sorusu üzerine, “Eşcinsellerin de kendi hak ve özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart” demişti. 

İşte o açıklama:

“AK LGBT’LER”

LGBTİ+ bireyler ayı zamanda AKP içinde de örgtülü. Muhafazakar camiada oldukça tartışılan ve kendilerini "AK Parti LGBT Bireyleri" diye tanımlayan AK-LGBTİ yöneticisi Emir Egesoy, kurdukları grubun bilinmeyenlerini ve oluşum sürecini anlatmıştı.

Emir Egesoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünde ilk kez gökkuşağı bayrağı açtıklarında, Erdoğan'ın "Hoş gelmişler" dediğini öne sürmüştü.

İşte o kare:

Egesoy, grubun ortaya çıkışını şöyle anlatmıştı:

“İlk İstanbul- Ankara arasındaki hızlı tren açılışındaydık. Daha sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın Maltepe'deki mitinginde ortaya çıktık. Gökkuşağı bayraklarını açtık. Onur yürüyüşü, uyuşturucuya hayır yürüyüşü derken bugünlere geldik. Twitterdan ilk twitimizi attık "Alışın Heryerdeyiz.!" dedik. İnsanlar şaşırdı. Erdoğan'ın önünde ilk kez gökkuşağı bayrağı açtık. "Hoşgelmişler." Dedi Recep Tayyip Erdoğan. İnsanlar bizimle ilk o zaman tanıştı.”

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV