Cinsellik ve sosyal mesafe!
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Cinsellik ve sosyal mesafe!

cinsellik konusunda toplumda 'caydırıcı' bir etkide bulunmaması gerek

21 Nisan 2020 Salı 09:51
Bu haber 978 kez okundu
Cinsellik ve sosyal mesafe!
 Danimarka'da Ulusal Sağlık Ajansı Direktörü Soren Brostrom, ülkede koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sosyal mesafe kurallarının çiftlerin cinsel birliktelik yaşamalarına engel teşkil etmediğini söyledi.

Basın toplantısında ülkenin salgına karşı verdiği mücadeleyle ilgili bilgilendirmede bulunan Soren Brostrom, cinsel birliktelik sırasında virüse yakalanmanın mümkün olduğunu ancak çiftlerin cinsel yaşamlarına devam etmeleri gerektiğini söyledi.

Ulusal Sağlık Ajansı Direktörü Soren Brostrom, sadece evli çiftlerin değil, farklı partnerler ile birlikte olan bekarların bir araya gelmelerinin de sosyal mesafe kuralları kapsamında yasaklanmadığını söyledi. Brostrom, "Seks sağlıklı bir aktivite. Bizler de cinsel arzuları olan insanlar olarak böyle bir durumda cinsel ilişki yaşayabiliriz." dedi.

Virüsün havadaki partikülerler yoluyla vücuda girdiğini belirten uzmanlar, bulaşıcılığın sperm yoluyla gerçekleşmediğini ancak cinsel birliktelik sırasındaki fiziksel yakınlaşmanın enfeksiyon riski taşıdığını kaydetti.

‘VİRÜS, CİNSELLİK KONUSUNDA CAYDIRICI OLMAMALI’

Euronews'in haberine göre Danimarka Bulaşıcı Hastalıklar Ajansı Direktörü Kare Molbak da sosyal mesafe uygulamasının cinsellik konusunda toplumda 'caydırıcı' bir etkide bulunmaması gerektiğini söyledi.

Danimarka'da salgına karşı alınan önlemler çerçevesinde kapalı ve açık alanlarda 10'dan fazla kişinin bir araya gelmesi yasaklanmıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV