BAŞIBOŞ MERMİ GİBİLER

banner100

18 Eylül 2020 Cuma

“Artık 210 bin çay üreticisi örgütlenmeli”

BAŞIBOŞ MERMİ GİBİLER

Rize tabipler Odası eski Başkanı Dr. Zelkif Akgül Umre'den gelen Rize'lilerin acilen kontrol edilmeleri gerekmektedir.

17 Mart 2020 Salı 09:55
Bu haber 1960 kez okundu
BAŞIBOŞ MERMİ GİBİLER
 Rize tabipler Odası eski Başkanı Uzman Psikiyatrist Dr. Zelkif Akgül yaşanılanların açıkça bir facia olduğunu asıl uygulamalar konusunda geç kalındığını özellikle Rize’nin bu büyük tehlikeden kurtulması için yetkililere şu çağrılarda bulundu. “ bilindiği gibi umre ‘den dönen yaklaşık Rizeli 500 vatandaşımız hiçbir kontrolden geçirilmeden evlerine gönderilmiştir. Bugün geldiğimiz noktada ise yetkililerin açıklamalarına göre bu vatandaşları bilgilendirildiği evlerinde kontrol altında tutuldukları söyleniyor. Bu çok geç kalınmış bir uygulamadır.

Başıboş bir mermi gibiler

Aslında yapılması gereken tek şey vardı oda şudur bu vatandaşlar uçaktan indiklerinde kontrol altına alınmalıydı o önemli denilen süre içerisinde gözlem altında tutulmalıydılar. Ardından testler ve korona virüs ve tedbirleri konusunda eğitilerek evlerine gönderilmeliydiler. Fakat bu yapılmadı geç kalındı. Şimdi ise Rize’de ciddi bir panik havası var. Bu vatandaşlarımızın bazıları başıboş mermi gibi sokak sokak ev ev geziyorlar. 

Duyuyoruz bazıları ise telefonla sağlık yetkililerini arayarak ateşi çıktığını ne yapması gerektiğini soruyorlar bu tam bir skandaldır.

Yurtlar boş umreciler yurtlara yerleştirilmelidir.

Çok ciddi bir durumla karşı karşıyayız dolayısıyla bu vatandaşlarımızın acilen okullar tatil edilmişken öğrencilerimizden boşalan yurtlara yerleştirilmesi burada testlerinin yapılması ardından konuyla ilgili eğitimlerinin verilmesi ve bunlara bakımlarıyla ilgili hizmetlerin sunularak sürecin tamamlanması gerekiyor. Yoksa Rize’de gerçekten beklemediğimiz ciddi bir durumla karşılaşmamız söz konusu olabilir.

Yeni travmalar söz konusu

Şu bir gerçek ki hem umre ’den dönen hastalarımızın hem de yaşadığımız yerde insanlarımızın korona virüs konusunda ki gerçek dışı bir takım konuların sosyal medyada da paylaşılması sonrası özellikle, çocuklarımızın gençlerimizin dolayısıyla, bizlerin her geçen gün psikolojisini de ciddi anlamda bozduğunu başka travmaların da ortaya çıkmasından açıkçası endişe duyuyorum” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV