Aşi müjdesi "Eylül ayında dağıtılacak"

banner100

14 Ağustos 2020 Cuma

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Aşi müjdesi "Eylül ayında dağıtılacak"

'1 milyar dozluk üretim kapasitesine sahip'

21 Mayıs 2020 Perşembe 20:55
Bu haber 2359 kez okundu
Aşi müjdesi
 İlaç firması koronavirüs aşısının dağıtımı için tarih verdi!

'1 milyar dozluk üretim kapasitesine sahip'

AstraZeneca tarafından yapılan açıklamada koronavirüs aşısının klinik testlerinden başarılı çıkması durumunda Eylül ayında dağıtılabileceği ve 1 milyar dozluk üretim kapasitesi olduğunu duyurdu.

İlaç firması koronavirüs aşısının dağıtımı için tarih verdi! '1 milyar dozluk üretim kapasitesine sahip'İngiltere ve İsveç merkezli ilaç üreticisi AstraZeneca korona virüs için geliştirdikleri aşının işe yaradığının klinik olarak kanıtlanması durumunda Eylül ayında dağıtıma başlayabileceklerini duyurdu.

Oxford Üniversitesi’yle birlikte Covid-19 aşısı geliştiren İngiltere ve İsveç merkezli ilaç üreticisi AstraZeneca  flaş bir açıklama yaptı.

Şirket korona virüs aşısının klinik testlerinden pozitif sonuç çıkması durumunda 1 milyar dozluk üretim kapasitesine sahip olduğunu duyurdu.

Şirket aşının insanlara Covid-19 bulaşma ihtimalini ortadan kaldırdığının kanıtlanması durumunda aşının dağıtımına Eylül ayında başlanacağını açıkladı.

Oxford Üniversitesi’nin geliştirdiği AZD1222 isimli aşı ile ilgili İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, “Bu aşı başarılı olmaya aday” ifadesini kullanmıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV