Peki bunları da ifadeye çağıracak mısınız
23 Şubat 2020 Pazar

Erdoğan'ın Köylüleri Gözaltına Alındı

Peki bunları da ifadeye çağıracak mısınız

08 Aralık 2018 Cumartesi 01:24
Bu haber 2329 kez okundu
Peki bunları da ifadeye çağıracak mısınız
 

Memet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerinden dolayı, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasına engellemeye teşebbüs etme" suçlamasıyla "tutuklamaya yönelik" yakalama kararı çıkartılması tepki topladı...

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi Gezi eylemlerinin 1. Yıldönümü olaylarına katıldıkları gerekçesiyle “Gösteri ve Yürüyüş Kanununa muhalefet”, “Kamu görevlisine mukavemet”, “Kasten yaralama”suçlarından ceza verdi.

Mahkeme sanıklar Erkan Ö. Ö., Seyithan A.'ye 10'ar ay, Ali T. K.'ya 2 yıl 4 ay, Fatma Ö.'ye 2 yıl 6 ay, Kemal U.'ya 4 yıl, Tolga T.'ye de 5 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu da kasım ayının son haftasında kentteki Gezi Parkı eylemleriyle ilgili 120 şüpheli için altı ayrı dava açtı. 63 şüpheli hakkında düzenlenen son iddianamede şüphelilere ‘kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçlamaları yöneltildi. İddianamede suçlama tarihi 2 Haziran 2013 olarak yer aldı. Yaklaşık 600 kişi hakkında Gezi soruşturmasının ise devam ettiği bildirildi.

Son olarak da tiyatro oyuncusu Memet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerinden dolayı, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasına engellemeye teşebbüs etme" suçlamasıyla "tutuklamaya yönelik" yakalama kararı çıkartıldı.

Fakat yakalama kararı kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Çünkü birçok tiyatro oyuncusu o dönemde eylemlere katılarak vatandaşlara destek vermişti. Öyle ki destek veren eylemcilerin arasında bugün iktidara yakın ünlüler de yer alıyordu. Bu isimler daha sonra Saray’a giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemiş, birlikte poz vermişti.

İşte sosyal medyada paylaşılan o isimler:

kaynak: @MarsinLideri

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV