Karanlık gider #GeziKalır
15 Aralık 2019 Pazar

Rize AKP den Babacan ve Davutoğlu'nun partilerine!!!

Karanlık gider #GeziKalır

01 Haziran 2018 Cuma 01:36
Bu haber 1105 kez okundu
  Karanlık gider #GeziKalır
 

Karanlık gider #GeziKalır

Gezi Direnişi'nin 5’inci yıldönümünde Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla bir araya gelen çok sayıda kişi Gezi eylemlerinde yaşamını yitirenleri andı...

Gezi Direnişi'nin 5’inci yıldönümünde Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla bir araya gelen çok sayıda kişi Gezi eylemlerinde yaşamını yitirenleri andı.

Gezi Direnişi'nin 5’inci yılında Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla Gezi’de yaşamını yitirenler anıldı. TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi önünde toplanan kitle, “Karanlık gider Gezi kalır” pankartı açtı. Gezi’de yaşamını yitirenlerin fotoğraflarını taşıyan kitle sık sık “Her yer Taksim, her yer direniş”, ” Gezi’de düşene dövüşene bin selam” sloganları attı. Eyleme, Gezi eylemlerinde yaşamını yitirenlerin aileleri, HDP İl Eş Başkanı Esengül Demir, EMEP Genel Başkan Yardımcısı Levent Tüzel, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun yanı sıra çok sayıda siyasi parti, sendika ve meslek odaları destek verdi.

“ONLAR BİZE DAYANIŞMAYI HEDİYE ETTİLER”

dokuzsekizhaber'in aktardığına göre Fransız Kültür Merkezi önünde polis engeli ile karşılaşan kitle, basın açıklamasını burada gerçekleştirdi.  Açıklamayı okuyan Taksim Dayanışması Eş Sekreteri Mücella Yapıcı, “Onlar bize dayanışmayı, sevgiyi, kardeşliği hediye ettiler” diyerek, Gezi’de yaşamını yitirenlerin kendilerine bıraktığı mirasa usanmadan sahip çıkacaklarının altını çizdi. Yapıcı, iktidarın Gezi’deki dayanışma ve kardeşlikten hala korktuğunu ifade ederek, iktidara Gezi’den ders alma çağrısında bulundu. Asıl açıklamalarını parklarına çıktıkları zaman yapacaklarını sözlerine ekleyen Yapıcı, son olarak şunları söyledi:

“5 yıl önce yaşam alanlarımızı savunarak umut olduk. Hatırlayın, her yerdeyiz dedik. Hayır bitmedi mücadele sürüyor diye uyardık. 2018’de bu kadar baskıya rağmen yaşamın sesi gürleşiyor. Ve bir umut iklimi sarıyorsa her yeri, bu dayanışmamızın ve direnişimizin gücünden ve haklılığındandır. Gezi Direnişi hepimize öyle bir ruh üfledi ki her yerimizden enerji ve yaratıcılık fışkırdı. Gezi’de doğan bütün güzelliklere herkes adına söz veriyoruz. Gözümüz gibi bakacağız ve büyüteceğiz. Çünkü çok eminiz ki Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz, Medeni Yıldırım, Hasan Ferit Gedik, Ethem Sarısülük, Berkin Elvan ve Mehmet İstif hala bize bakıyor.”

İşte eylemden görüntüler:

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV