HES’in kanalizasyon üzerine kurulduğu ortaya çıktı

banner100

22 Eylül 2020 Salı

İddia: Mesut Yılmaz'dan umut kesildi

HES’in kanalizasyon üzerine kurulduğu ortaya çıktı

Anadolu'yu işte böyle yok ediyorlar

10 Ağustos 2020 Pazartesi 10:28
Bu haber 2065 kez okundu
HES’in kanalizasyon üzerine kurulduğu ortaya çıktı
 Her fırsatta Anadolu'nun ekolojik dengesini bozduğu için köylüler tarafından tepkiyle karşılanan HES projelerine bir yenisi daha eklendi.

Üstelik bu kez Ordu Korgan Çiftlik'teki HES’in kanalizasyon üzerine kurulduğu ortaya çıktı. Vatandaşlarla Jandarma karşı karşıya geldi. Bölgeye giden CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel köylülerle görüştü.

Bölgede bir açıklama yapan CHP’li Adıgüzel, “Bu suları arıtıp altyapıyı düzeltip çevreyi sağlıklı hale getirmek yerine, kanalizasyon suyu üzerine HES planlayan ilk ülke olarak tarihe geçeceğiz” dedi.

İşte o görüntüler:

Adıgüzel’in açıklamaları şu şekilde:

“Vatandaşların acil çağrısı üzerine buraya geldik. Biz gelene kadar bir olumsuzluk yaşanmaması için de Ordu Valimiz Sn. Tuncay Sonel'i ve Alay komutanımızı yoldan aradık. Bölgeye gittiğimizde vatandaşlarla ve jandarma komutanıyla görüştük. Hem yetkililerin hem de vatandaşların gösterdiği sağduyu için teşekkür ederim. Asker de bizim evladımız, vatandaşla askerimizin karşı karşıya getirilmesine asla izin vermeyiz. Korgan’ın Çiftlik, Tepealan, Tatarcık, Akçakale, Karakoyunlu, Yenipazar, Yeniköy ve Çamlı mahallelerinin ve Korgan şehir merkezinin atık suları ile bölgedeki sanayi tesislerinin arıtılmadan HES planlanan dereye akıtıldığını gördük. Korgan Belediye Başkanı seçimlerden sonra bölgenin siyasi tercihi nedeniyle Korgan Çiftlik’i hizmet sıralamasında en sonra koyduğu ilan etmişti. Anlaşılıyor ki, bu ceza yetmemiş bölgenin bütün kanalizasyon suyunu da Çiftlik halkının üzerine akıtmaya karar vermişler. Kokudan ve pislikten geçilmiyor ve burası insan sağlığı için alarm veriyor.

Çiftlik mahallesi belde iken burada bulunan ve çalışan arıtma tesisi büyükşehir olunca çalışmıyor ve atık su doğrudan dereye veriliyor. Büyükşehirin nimetleri mi, kötü yönetimin kısmetleri mi diyelim artık.

Bu suları arıtıp altyapıyı düzeltip çevreyi sağlıklı hale getirmek yerine, kanalizasyon suyu üzerine HES planlayan ilk ülke olarak tarihe geçeceğiz.

Enerji kaynağı olarak dünyanın aksine hala ilkel HES projelerinde ısrar hem insanımız hem çevremiz için ciddi tehditler içeriyor. Tüm dünya çevreye zarar vermeyen yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmişken rant için kolaycılık yapıp çevre katliamı yapılmasına karşı çıkacağız. Türkiye hukuk devleti ve herkesin bu ülkede hakkı var. İnsanlarımızın da var. Kurdun kuşun, kelebeğin de ağacın da hakkı var.

Adıgüzel’in bölge ziyaretine İl Başkanı Atilla Şahin ve İlçe Başkanı Mustafa Sevinç de eşlik etti. Adıgüzel, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını ve yetkililer nezdinde gereken girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.”

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV