Hemşin’de derelere 20 bin alabalık yavrusu bırakıldı
15 Aralık 2019 Pazar

Rize AKP den Babacan ve Davutoğlu'nun partilerine!!!

Hemşin’de derelere 20 bin alabalık yavrusu bırakıldı

24 Mayıs 2019 Cuma 15:53
Bu haber 1734 kez okundu
Hemşin’de derelere 20 bin alabalık yavrusu bırakıldı
 Tarım ve Orman Bakanlığı / Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, 12. Bölge Müdürlüğünce köy-orman içi sulardaki doğal alabalık popülasyonlarının artırılması amacıyla hayata geçirilen "Doğal Alabalık Üretimi, Yetiştirilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması" projesi kapsamında Rize / Hemşin ilçesinde balık salımı gerçekleştirildi.

alblk3.jpg

Bölge Müdürlüğüne bağlı Maçka Altındere Alabalık üretme çiftliğinde üretilen 20 bin adet kırmızı benekli alabalık, İlçeye bağlı Hemşin deresi ve kollarına salındı. Proje kapsamında Rize’de bugüne kadar (2012-2018) 2 milyon 650 bin adet kırmızı benekli alabalık derelere ve sulak alanlara yerleştirildiği belirtildi.

alblk1.jpg

Yapılan balık salımınına; Hemşin Belediye Başkanı Halim Kazım Bekâr, Bölge Müdürü Ahmet Usta, Bölge Müdür Yardımcımız Cüneyt Aloğlu, Rize DKMP Şube Müdürü Miktat Özyanık, Av ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Murat Can ile birlikte vatandaşlar da katıldı.

Kaynak: Hemşin’de derelere 20 bin alabalık yavrusu bırakıldı

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV