19 Eylül 2018 Çarşamba

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

Arapların yeni durağı Karadeniz

03 Eylül 2017 Pazar 14:05
Bu haber 718 kez okundu
Arapların yeni durağı Karadeniz

 

Bir grup Arap ülkesi ile Katar’ı karşı karşıya getiren Körfez krizine rağmen Körfez turistlerinin Türkiye’nin Doğu Karadeniz bölgesine aktığı bildiriliyor.

Bir grup Arap ülkesi ile Katar’ı karşı karşıya getiren Körfez krizine rağmen Körfez turistlerinin Türkiye’nin Doğu Karadeniz bölgesine aktığı bildiriliyor.

El Cezire İngilizce, “Körfez İşbirliği Konseyi krizine rağmen Körfez turistleri Türkiye’nin kırsalına akıyor” başlığı ile verdiği Trabzon mahreçli haberinde Körfez ülkelerinden turistlerin nasıl Doğu Karadeniz bölgesine aktığını anlattı.

Haberde aralarında Suudi Arabistan’ın da bulunduğu bir grup Körfez ülkesi ile “Türkiye destekli” denildiği Katar’ı karşı karşıya getiren krize rağmen bu yaz sonuna kadar yarım milyondan fazla Körfez turistinin Doğu Karadeniz bölgesini ziyaret etmesi beklendiğini belirtti. Haberde şöyle devam edildi:

“Ankara kısa bir süre önce Katar kuvvetleri ile büyük bir ortak askeri tatbikata katılarak ve Doha’daki Türk askeri üssüne asker göndererek Katar’ı desteğini belli etti. Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Temmuz ayında Körfez liderleri arasında mekik dokuyarak müzakere yoluyla bir çözüm benimsenmesi için çaba gösterdi.”

El Cezire İngilizce, Körfez anlaşmazlığının Doğu Karadeniz’de büyüyen turizm sektörü üzerinde pek bir etkisi olmadığı gibi göründüğünü belirttikten sonra, “Temmuz ayında Suudi Arabistan’daki sekiz kent, Suudi turistlerden gelen talepleri karşılamak amacıyla bölgesel bir merkez olan Trabzon’a direkt uçuşları başlattı. BAE ve Kuveyt de direkt uçuşlar sunuyor” dedi.

Doğu Karadeniz’in de Körfez turistlerine kucak açtığını anlatan El Cezire, bu turistlerin geçen yıl yerel ekonomiye 1.5 milyar dolardan fazla bir katkı yaptığının altını çizdi.

468x60 -->

    Yorumlar

300x250, oluşturulma 19.10.2010 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV