Zırhlı Araçlar mı Çay Üreticileri mi?

rize haber
rize haber

rize haber
rize haber

24 Haziran 2019 Pazartesi

Rize'li kadının isyanı:Bu ülkede kadın olmak suç mu?

Zırhlı Araçlar mı Çay Üreticileri mi?

“Yoksulluk Türkiye’nin Kaderi Değil.”

27 Mayıs 2015 Çarşamba 11:29
Bu haber 359 kez okundu
Zırhlı Araçlar mı Çay Üreticileri mi?

 CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, yoksulluğun Türkiye’nin kaderi olmadığını, CHP iktidarında refahtan tüm vatandaşların daha fazla pay alacağını söyledi.

AKP’nin Türkiye’de çoğunluğu yoksulluğa sürüklediğini, asgari ücretin açlık sınırının altında olduğunu ifade eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Levent Gök, Rize’de düzenlediği basın toplantısnda, AKP’nin yeni hiçbir şey vaadetmediğini, buna karşılık CHP’nin asgari ücretten emeklilere ikramiyeye, çiftçiye mazot desteğinden aile sigortasına kadar toplumun her kesimi için bir değişim ve dönüşüm programı ortaya koyduğunu belirtti.

CHP’NİN ÇAY POLİTİKASI

CHP iktidarında, AKP’nin yıllardır özelleştirme kapsamında tuttuğu Çaykur’un özelleştirme kapsamından çıkartılacağını ve hiçbir şekilde özelleştirilmeyeceğini söyleyen CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, çayda kotayı tümüyle kaldıracaklarını, çayın tamamını Çaykur’un alacağını ve dileyen özel sektör işletmelerinin de Çaykur’dan aynı fiyattan yaş çayı alıp işleyebileceğini kaydetti.

Çay müstahsilini piyasanın insafsız koşullarına terk etmeyeceklerini vurgulayan Gök, organik üretimden kaynaklanan ürün kaybının tamamıyla telafi edileceğini ve çay üreticilerinin emeğinin karşılığını almalarını sağlayacaklarını söyledi. Gök, bunun bir tercih meselesi olduğunu, AKP’nin zırhlı araç sevdasına karşılık CHP’nin kaynakları çay müstahsillerinin refahı için kullanacağını kaydetti.

CHP YAPAR, AKP SATAR

Türkiye Cumhuriyetini kuran CHP’nin ülkede birçok iktisadi teşekkülü de kurduğunu söyleyen Levent Gök, AKP’nin tüm bu kuruluşları satıp savdığını belirterek, “CHP yapar, AKP satar” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV