SARP SINIR KAPISI NEDEN KAPATILMIYOR

banner100

08 Ağustos 2020 Cumartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

SARP SINIR KAPISI NEDEN KAPATILMIYOR

Yeni Tip Covid-19 ( Korona Virüs ) önlemleri kapsamında bir çok sınır kapısını kapatan Türkiye neden Gürcistan Türkiye Sarp Sınır kapısını kapatmıyor.

14 Mart 2020 Cumartesi 13:01
Bu haber 5001 kez okundu
SARP SINIR KAPISI NEDEN KAPATILMIYOR

Türkiye'nin Gürcistan sınırındaki Sarp Sınır Kapısı'nda, ülkeye giriş yapanların termal kameralarla yüksek ateş bulgusu gözlemleniyor. Fakat bu ülkemizde korona virüs tehlikesini azaltmıyor.

 

AZERBAYCAN VE GÜRCİSTAN SINIRLARINI KAPATTI TÜRKİYE HALA KAPATMADI

Bakanlar Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Azerbaycan’da yeni tip Corona virüsüyle ilgili oluşabilecek tehlike yüzünden Gürcistan ile Azerbaycan'ın ortak kararı iler sınır kapılarını 14 Mart itibariyle 10 gün süreyle kapatma kararı alındığı belirtildi.

Azerbaycan’da bulunan Gürcistan vatandaşları ile Gürcistan'da bulunan Azerbaycan vatandaşlarının ülkelerine dönmeleri için koridor açılacağı ifade edildi.

TÜRKİYE'DE KORONA VİRÜSLÜ 5 VAKAMIZ VAR

Tüm yurtta önlemlerin alındığı Sağlık bakanlığınca açıklanırken Sarp Sınır kapısında da birçok önlem alındı. Fakat ülkeye giriş çıkışların olması bölge halkını tedirgin etmekte.

Karadeniz bölgesinde Çay, fındık toplamaya Gürcü vatandaşların gelebilecek olması bölge halkını tedirgin etmekte. Rize'de birçok vatandaşın ortak tepkisi ise Sarp Sınır Kapısının derhal kapatılması yönünde oldu.

Gürcistan’a Korono virüsü vakası sayısı ise 26'ya yükselirken yüzlerce kişinin de gözlem altına tutulduğu vakaların artmasından korkulduğu öğrenildi.


Haber: Doğancan İLEK

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV