Kayyıma tepki gösteren halka polis saldırısı!
15 Aralık 2019 Pazar

"Adı Ali, Hasan, Hüseyin olan delikanlılar herkesin içinde karısını, kızını sıktırıyor, öpüyor"

Kayyıma tepki gösteren halka polis saldırısı!

19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:05
Bu haber 1916 kez okundu
Kayyıma tepki gösteren halka polis saldırısı!
 Diyarbakır’da seçilmiş Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçık Mızraklı'nın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınarak yerine kayyım atanmasını protesto etmek için belediye önünde toplanan yurttaşlara polis saldırdı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’nın görevden alınması ve yerine kayyum atanmasına yönelik tepkiler sürüyor. HDP’li milletvekilleri, belediye eş başkanları, parti yöneticileri ve yurttaşlar Mızraklı’nın görevden alınması ve yerine kayyım atanmasını protesto etmek için HDP il binasından belediye binasına doğru yürüyüşe getmişti. Belediye önüne gelen kitleye polis tomalarla saldırdı. 

Artı TV'ye konuşan saldırıya uğrayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çalışanı "Ne yaparsa yapsınlar hiçbir zaman halk tarafından benimsenmeyecekler. Otorite olarak kabul edilmeyecekler" dedi. 

İKİNCİ SALDIRI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin önünde yapılan saldırının ardından polis ara sokaklara çekilen halka ikinci kez sert şekilde saldırdı. Yurttaşlar, belediye çalışanları, HDP'li milletvekilleri ve parti üye ve yönetcilerinin sert polis saldırısına rağmen direnişi sürüyor. Kitle "Baskılar bizi yıldıramaz" ve "Direne direne kazanacağız" sloganları atıyor. 

ARTI TV MUHABİRİ DE SALDIRIDAN ETKİLENDİ

Polis müdahalesinde bir yurttaş burnundan yaralanırken, yaşanan saldırıyı canlı yayınla aktaran görev başındaki Artı Tv Diyarbakır Temsilcisi Bahar Kılıçgedik de gazlı saldırıdan etkilendi. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV