Diyarbakır'a giden Meclis Başkanı Şentop, Belediye Başkanı ile bayramlaşmadı
12 Aralık 2019 Perşembe

Rize AKP den Babacan ve Davutoğlu'nun partilerine!!!

Diyarbakır'a giden Meclis Başkanı Şentop, Belediye Başkanı ile bayramlaşmadı

04 Haziran 2019 Salı 14:26
Bu haber 1670 kez okundu
Diyarbakır'a giden Meclis Başkanı Şentop, Belediye Başkanı ile bayramlaşmadı
 Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AKP’li Başkanı Mustafa Şentop, Ramazan Bayramı dolayısıyla gittiği Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selçuk Mızraklı’ya yer vermedi. Şentop, Hz. Süleyman Camii'ni ve partilileri ziyaret etti. Daha sonra Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AKP Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Oya Eronat, Ebubekir Bal, eski Milletvekili Galip Ensarioğlu, AKP’ye yakın sivil toplum örgütü temsilcileri ve bazı işverenlerle kahvaltıda bir araya geldi.

VALİLİK ÖZEL KALEMİNDEN BELEDİYEYE: KUSURA BAKMAYIN

Şentop’un ziyaret programında Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı’ya yer verilmedi. Bunun üzerine Mızraklı da, programında değişikliğe giderek, Şentop’u karşılamaya gitmedi. 

MA’da yer alan habere göre valilik özel kalemi tarafından aranan belediye özel kalemi şu şekilde bilgilendirildi: “Protokol sadece valilik için düzenlenmiş, bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı’nın rahatsız olmasına gerek yok. Kusura bakmayın Ankara’dan bize de şimdi haber geldi. Protokol valiliğe göre düzenlenmiştir” denildi.

YAZILI BELGE YOK

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Özel Kaleminin yazılı belge istemesi üzerine Valilik özel kaleminden Ankara’dan kendilerine de yazılı belge gelemediğini bildirerek kendilerinin de yazılı belge sunamayacakları belirttikleri aktarıldı.

AKP’lilerle bayramlaşan Şentop daha sonra kentten ayrıldı.

KAYYIMLA YÖNETİLEN KENTTE YURTTAŞLAR MIZRAKLI'YI BELEDİYE BAŞKANI SEÇMİŞTİ

2016'da kayyım atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı, iki buçuk yıl boyunca kayyım tarafından pek çok konuda eleştirilerek yönetilmesinin ardından, 31 Mart seçimlerinde yine halkın oylarıyla seçtiği isimlere geçmişti. HDP'nin adayı Adnan Selçuk Mızraklı sandıktan birinci çıkarak Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. Belediyenin seçilmiş diğer eş başkanı Hülya Alökmen Uyanık'a ise KHK ile ihraç edildiği gerekçesiyle YSK tarafından mazbatası verilmemişti.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV