AKP'li Uçar: Bayburt İnşaat hesap vermeli

banner100

18 Eylül 2020 Cuma

“Artık 210 bin çay üreticisi örgütlenmeli”

AKP'li Uçar: Bayburt İnşaat hesap vermeli

Yandaş firma Bayburt İnşaat'ın bitmeyen yol çalışması dikkat çekiyor.

31 Temmuz 2020 Cuma 22:26
Bu haber 1722 kez okundu
AKP'li Uçar: Bayburt İnşaat hesap vermeli

AKP döneminin gözde şirketi Bayburt İnşaat tarafından yapımını yıllardır devam eden Zonguldak-Bacakkadı arasındaki yol hala bitirilemedi.

Zonguldak-Ankara Karayolu'nun 8. kilometre mevkisinde  iki noktaya fore kazık uygulaması yapan inşaatın yaptığı iş bir türlü bitmemekle birlikte her geçen gün ayrı sorunlar yaşatıyor. Yaşanan durum kamu ihalelerinin çoğunluğunu Bayburt Gruba veren AKP'yi dahi rahatsız etti.

Toprak kaymasını durdurmak için yapılan çalışmanın sonuç vermemesi üzerine fore kazıklar toprak baskısından eğrildi ve  çatladı. Aylardır sorun çözülemedi. Yaşanan durum AKP'nin bile tepkisini çekti.

Zonguldak Pusula gazetesinin ulaştığı AKP Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Ankara Karayolu 8.km ‘deki çalışmada fore kazıkların yer aldığı projenin yanlış yapıldığını ifade ederek sorumluların hesap vermesi gerektiğini belirtti.

'PROJEYİ YAPANIN HESAP VERMESİ LAZIM'

Uçar, çalışmanın teknik bir çalışma olmadığını belirterek “Uzun yıllar orada bir çalışma yapıldı. Çalışmanın teknik bir çalışma olması, mühendislik çalışması olması gerekiyordu. Ne yazık ki görüyoruz ki; bunun projesini yapan ekipler yanlış yapmış. Yukarıdaki dağın baskısını, basıncını hesaplamadan böyle bir proje yapmışlar, sonuç olarak da projede bir takım sıkıntılar var. İlgililer ve yetkililer muhtemelen bununla ilgili çalışma yapacaklardır. İkincisi bu projeyi yapanın mutlaka hesap vermesi lazım. Yoksa ‘Yaptık olmadı, patladı gitti’ ile kimse hareket edemez. Bu bir kamu zararıdır. Kamu zararı konusundaki sorumlular kimse mutlaka hesap vermesi lazım” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV