20 Temmuz 2018 Cuma

SÜTLÜOĞLU KOVULDU!!!

Adalet ve Vicdan Arayışımız Devam Ediyor…

29 Temmuz 2017, 15:01
Bu makale 209 kez okundu
Adalet ve Vicdan Arayışımız Devam Ediyor…
Ömer Faruk Altuntaş

 Adalet ve Vicdan Arayışımız Devam Ediyor…

Varlığından eser bırakılmamış hukuk ve iktidarın vicdanları kanatan uygulamaları karşısındaki toplumsal duyarlılıkları ve ortaya konulan eylemleri destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyoruz.

CHP’nin adalet yürüyüşü sonrasında, HDP de “DUR DİYELİM! DURMAYALIM! DURDURALIM! deklarasyonuyla “vicdan ve adalet” nöbeti başlattı. Barış ve demokrasi eksenli bir siyaset ortaya koyan HDP ve bileşenlerinin eylem ve talepleri, hükümetin hukuksuz bir şekilde baskılarıyla karşı karşıya kalmaktadır.

Diyarbakır’da grup toplantısı yapmak üzere Kayapınar-Ekin Ceren Parkı’nda toplanan HDP grubunun halkla buluşmasına da engel olunarak, bu hukuksuz ve saldırgan politikalar devam ettirilmektedir. Bu çifte standardı ve siyasetin, toplumla buluşmasının önüne engel konulmasını kınıyor, siyaset alanının normalleşmesinin ve demokratikleşmesinin olmazsa olmaz olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

Eş Başkanları, Belediye Başkanları ve birçok yönetici ve üyesi tutuklanarak, milletvekilleri ihraç edilerek bir partinin siyaset yapmasının, demokratik zeminde seçmenleriyle buluşmasının engellenmesi kabul edilemez. Mecliste grubu bulunan ve altı milyon yurttaşın oyunu almış olan bir partinin, siyaseten adalet ve vicdan arayışının önüne barikatlar kurularak, halkla temas etmesi engellenemez.

Yeşil Sol Parti olarak;

Şiddetin ve ölümlerin durduğu, demokratik siyasetin önündeki engellerin kaldırıldığı, bütün siyasi tutukluların özgür bırakıldığı, barış içinde bir arada yaşam hakkının eşit yurttaşlık temelinde anayasal güvence altına alındığı bir gelecek için kararlı yürüyüşümüz devam edecektir.

Toplumun önemli bir çoğunluğunun artık adalet arayışı içinde olduğunu bilerek, bu talepler etrafında ortaya konulan ve konulacak olan adalet ve vicdan arayışlarının ve mücadelelerinin içinde olarak, dayanışarak siyaset yapmakta kararlıyız.

HDP tarafından başlatılmış bu eylem ve programın da yanındayız, dayanışma ve birlikte mücadele etme kararlılığındayız. Başlatılmış olan Adalet ve Vicdan nöbetini destekliyor, dayanışma duygularımızı iletiyor, selamlıyoruz.

468x60 -->

    Yorumlar

300x250, oluşturulma 19.10.2010 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV